En İyi Bilim Kurgu Filmleri


Sizlere gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerini derledik. Bunları sizlere yazarak izlemenizi tavsiye ediyoruz. Nereden izleyelim diye düşünmeden bizim sitemize girerek HD film izle seçeneği ile izleyebileceksiniz. Şimdi sizlere en güzel filmleri yazalım.
En İyi Bilim Kurgu Filmleri

  • Arrival
İMDB puanı 8,5 olan bu filmin yönetmenliğini David Twohy yapmaktadır. Ana karakter olan Banks antik diller üzerine yoğunlaşmış olan bir dilbilimcidir. Bir anda ders anlatırken Amerika’ya bir uzay aracının indiği bilgisi gelir. Bu inen araç aslında bir filonun parçasıdır. Dünya üzerinde 12 ayrı noktaya da aynı araçtan indiğini bilinmektedir. Dilbilimci olan Banks Amerika ordusunda görev alan Albay Weber’in yardım talep etmesi ile uzaylıların dilleri üzerine çalışma yapmaya başlar. Ancak tüm bu gelişmeler yaşanırken araçların indiği ülkelerdeki uzaylıların savaşmak için çok fazla vakti olmayacaktır.
  • Gattaca
1997 yapımı olan film İMDB puanı 7,8 ile en iyi kategorimiz arasında yer almaktadır. Yönetmenliğini Andrew Nicol’un yaptığı film de süper insanlar konu edinmektedir. Bu insanlar belli bir pozisyon için yaratılmış olup ve belirli bir amaç içinde yetiştirilmektedir. Durum böyle olunca da bu insanların dışında kalan yani dünyaya normal yollar ile gelmiş olan insanlar ikinci sınıf konumuna düşmektedir. Vincent isimli karakterimiz süper insanlar tarafından ikinci plana itilen bir insandır. Koma da olan bir atletin kan örneklerini alan Vincent iyi bir iş bulmasına bulur ama bu onu ne yazık ki bir cinayet şüphelisi yapacaktır.
  • A Scanner Darkly
2006 yapımı olan bu filmin yönetmen koltuğunda Richard Linklater oturmaktadır. Bu film bizlere yakın gelecekten bahseden bir polisiye hikaye sunmaktadır. Bob uyuşturucu tacirleri ile irtibat halinde olan bir dedektiftir. Bu dedektif uyuşturucu tacirleri ile git gide yakınlaşırken asıl amacı beyne zarar veren maddenin büyük bir kısmını ele geçirmektir. Belirli bir zaman sonra dedektifin zihninde yer alan bir problem ortaya çıkar. Dedektifin artık tek amacı uyuşturucu olmaktan çıkar ve kendini içinde mücadele etmeye başlar. İMDB puanı 7,1 olmaktadır.

  • Maymunlar Cehennemi – Başlangıç
Son zamanların en gözde bilim kurgu filmleri arasında yer alan bu film 2011 yapımıdır. Filmin yönetmen koltuğunda Rupert Wyatt oturmaktadır. İMDB puanı ise 8,0 olmaktadır. filmin konusuna gelince Alzheimer hastalığı için üretilen bir ilaca maruz kalmış olan maymunların zekileştikleri görülmektedir. Ancak bu maymunların insan esaretinden kurtuluşu da filmin konusunu tamamlamaktadır. Bu film bir seri olarak karşımıza çıkmıştır.

Related Posts:

Disqus Comments

Bu Blogda Ara

Blogger tarafından desteklenmektedir.
  • ()
© 2017 HD Film İzle - Template Created by goomsite - Published by FLYTemplate - Proudly powered by Blogger