En iyi savaş filmleri


Sizlere gelmiş geçmiş en iyi savaş filmlerini yazacağız. Bu filmler İMDB puanları oldukça yüksek ve izleyenlerin halen daha aklında kalan filmler olmaktadır. sizlerde bu yazdığımız filmleri bizim sitemizden HD film izle sekmesine tıklayarak rahatlıkla bulabilir ve izleyebilirsiniz.
En iyi savaş filmleri

  • Er Ryan’ı Kurtarmak

İMDB puanı 8,6 olan bu film sinema tarihindeki en iyi savaş sahnesine de şahitlik eden bir film oldu. 2.Dünya Savaşı’nın en önemli çıkarması olan Normandiya ile başlayan film bu çıkarma sahnesi ile en iyi savaş sahnesi itibarını kazanmıştır. Film 1998 yapımı filmdir.
  • Müfreze (The Platoon)
Bu film 1986 yapımı bit Vietnam filmidir. Yönetmen koltuğunda ise Oliver Stone oturmaktadır. İMDB puanı 8,1 olan filmde Vietnam savaşı konu edinmektedir. Bu filmde askere gitmek istemeyen gençlerin başlatmış olduğu gösteriler ve savaşın neden olduğuna dair sorgulamalar yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda oturan Oliver ise savaşın ne denli kötü bir şey olduğunu filmde gayet güzel biçimde açıklamış.
  • Gelibolu
Bizlerinde yakından bildiği bir savaş olan Gelibolu yani Çanakkale savaşı 1981 yılında Peter Weir yönetmeliğinde çekilmiş bir filmle konu olmuştur. Ünlü oyuncu olan Mel Gibson’ın henüz ünlü olmadan evvel çekilmiş olan bu film Çanakkale Savaşını konu edinmektedir. Avustralya’nın kırsal yerlerinde yaşayan gençlerin bu savaş ortaya çıktıktan sonra gitmek için can atmalarını ve savaşın daha henüz ne denli kötü bir şey olduğunu bilmediklerini gittikten sonra öğrenmelerini filmde yönetmen Peter Weir çok iyi anlatmaktadır.
  • Piyanist (The Pianist)
Hepimizin çok yakından bildiği bu film 2012 yapımıdır. Roman Polanski yönetmenliğinde çekilmiş olan bu film ikinci dünya savaşının insanlığın onuru ve gururun da ne denli büyük yaralar açtığını anlatmaktadır. Bu film insanın kendisini ile vicdanı arasında kalmasını sağlayan bir filmdir. İzleyenlerin uzun süre etkisinden kurtulamadığını da söylersek doğru bir tespit yapmış oluruz. 8,5 olan İMDB puanı ile de zaten çok iyi bir film olduğunu görebiliyoruz.
  • Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)
İMDB puanı 8,2 gibi yüksek bir puan olan bu filmin yönetmenliğini çok yakından tanıdık bir isim yapmaktadır. Mel Gibson oyunculuğunun yanı sıra yönetmeliği ile de öne çıkan bir insandır. Bu film 2016 yılında vizyona girmiştir. Filmde insan öldürmeyi reddeden bir gencin savaşa katılmak istemesi konu edinmektedir. Bu genç insan öldürmek dışında savaşta daha farklı bir yarar sağlamak adına mücadele etmektedir. Mel Gibson tarafından çekilen bu konusu garip film savaş filmleri arasında çok güzel bir yer edinmiştir.

Related Posts:

Disqus Comments

Bu Blogda Ara

Blogger tarafından desteklenmektedir.
  • ()
© 2017 HD Film İzle - Template Created by goomsite - Published by FLYTemplate - Proudly powered by Blogger